• S.V. Lopik boekte zaterdag een knappe 4-1 zege op eigen veld tegen het sterke en balvaardige Ommoord. Door die overwinning passeert de ploeg van trainer Jitse Boonstra de Rotterdammers op de ranglijst. De thuisclub hield de intensiteit hoog, speelde verzorgd voetbal en bleek opnieuw steeds effectiever in de afronding.

    Al vroeg in de wedstrijd kreeg Lopik grip op het duel. In de 14de minuut wees de scheidsrechter naar de stip, nadat Thomas Bakker bij een corner naar beneden werd getrokken. David Scheffer bleef koel en schoot de penalty binnen: 1-0. Ommoord ondervond veel moeite om onder de druk van Lopik uit te komen en creëerde nauwelijks kansen. De thuisploeg daarentegen bleef dreigend en sloeg in de 31ste minuut opnieuw toe. Tony van Ieperen rondde een vlot lopende aanval af en verdubbelde de voorsprong. Nog geen tien minuten later schoot Pieter Bijman de 3-0 tegen de touwen, meteen de ruststand.

    Ook na de pauze hield Lopik het tempo hoog en schakelde het team bij balverlies razendsnel om om de bal terug te veroveren. Tien minuten na de thee zorgde Van Ieperen met zijn tweede treffer voor de 4-0, waarna het geloof bij Ommoord zichtbaar wegebde. Pas vlak voor tijd kwam de ploeg nog tot een eretreffer vanaf de penaltystip: 4-1.

    Trainer Jitse Boonstra was na afloop tevreden over het spelbeeld. “Op het middenveld waren wij de baas,” blikte hij terug. “Alleen in de beginfase kreeg Ommoord een paar kansen. Op de openingstreffer van David Scheffer hadden ze geen antwoord.”

    De overwinning krijgt extra glans doordat Lopik het nog altijd moet stellen zonder een viertal geblesseerde spelers. Desondanks lijkt de ploeg de smaak te pakken te hebben.

    Dinsdagavond werkt Lopik het restant (nog 16 minuten) van de eerder gestaakte wedstrijd tegen Haastrecht af. Komende zaterdag is de ploeg vrij.